de PI4RAZ website


Home arrow Nieuws archief arrow Antenneregister inleiding tot belastingheffing?


Sep 09, 2010 at 03:12 PM
Home
Laatste nieuws
Agenda
Over PI4RAZ
Technische artikelen
FAQs
News Feeds
Advanced Search
PI4RAZ Forum
PI4RAZ Logbook
Foto album
Ham Info
QSL kaartenbak
DX-cluster
Live Stream
MUF map
Tropo voorspelling
Agentschap Telecom
Veron
VRZA
APRS aktiviteit Zoetermeer
Zoetermeer Award
Overig
Administrator
Blog
Contact Us
Links
Laatste Forum Topics
Login Form
Welcome, Guest. Please login or register.
9 September 2010, 15:12:26
Username: Password:
Login with username, password and session length

Forgot your password?
Syndicate
PI4RAZ Website
Banner
   Zonne  Rontgenstraling:     X-ray Status    Zonne Geomagnetisme:     Solar Geomagnetic Status
Latest News
Popular
Antenneregister inleiding tot belastingheffing? Print E-mail
User Rating: / 3
PoorBest 
Geschreven door Administrator   
Mar 12, 2010 at 11:30 AM

mastAntenneregister inleiding tot belastingheffing?

In de amateurwereld is beroering ontstaan nu blijkt dat in België het antenneregister door sommige gemeenten gebruikt wordt om belasting te heffen op de antenne(mast)constructies.

 

In de Belgische gemeente Halle wordt een belasting op "masten, pylonen en andere draagconstructies" geheven van €2500 per jaar. (Zie de website van de gemeente Halle). De motivering is als volgt:

"Deze masten, pylonen en andere draagconstructies worden als landschapverstorend ervaren en ze brengen derhalve hinder mee voor de plaatselijke gemeenschap.

Het is nog niet bewezen dat de straling afkomstig van deze masten, pylonen en andere draagconstructies onschadelijk is voor de gezondheid van de omwonenden. Lange termijneffecten kunnen nog niet onderzocht worden omdat de technologie relatief nieuw is.

Het is derhalve billijk dat deze hinder wordt gecompenseerd door een belasting.

Een belasting kan bovendien een stimulans zijn om deze masten en pylonen te beperken wat noodzakelijk is voor de goede ruimtelijke ordening van onze stad en streek.
"

Aldus een deel uit het raadsbesluit van de gemeente. Het antenneregister is voor een gemeente natuurlijk een geweldig hulpmiddel om uit te zoeken waar in de stad zich antenne-installaties bevinden. Als Nederlandse gemeenten er de lucht van krijgen dat ze op betrekkelijk eenvoudige wijze de teruglopende inkomsten kunnen aanvullen met een belasting op masten en antennes, snijdt het mes voor een gemeente aan twee kanten: extra inkomsten en terugdringen van "ontsierende" constructies.

Intussen kan je je vraagtekens plaatsen bij de bedoelingen achter het antenneregister. Alleen maar registratie? Of de opmaat naar een belastingheffing?

 


Menigen van lezers
Je moet je aanmelden of registreren om je mening te kunnen geven.

Laatst Gewijzigd ( Apr 12, 2010 at 11:03 AM )




Who's Online
Er zijn 33 gasten online en 1 bekende online
  • pa2rdk
Praatpaal


U moet zich eerst aanmelden voor u berichten kunt plaatsen!
Maak hier een account aan!
Polls
Nieuwe projecten?
  

Newsflash

piraatDe laatste uitgave van de IARU Monitoring Service nieuwsbrief meldt dat het misbruik van onze banden door Spaanse vissers erger is dan ooit, en beschrijft tevens een mysterieuze QRM op 50 MHz.

 

 

Geef je mening (0 meningen)
Lees meer...



 

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Design by Mamboteam.com | Powered by Mambobanner.de