Herziening van het VHF+ Handboek

iaruDe IARU Regio 1 VHF+ Commissie brengt radioamateurs graag op de hoogte van een belangrijke herziening van het VHF+ Handboek, met bijzondere aandacht voor het hoofdstuk over contesten.

 

In de recent aangepaste editie zijn verschillende formuleringen verduidelijkt en op voorstel van de RSGB VHF Contest Committee, werd een nieuwe regel over self-spotting toegevoegd aan sectie 9.7 (pagina 69).

Harmonisatie binnen IARU Regio 1.
De aanleiding voor deze wijziging is de wens om het gebruik van self-spotting op DX-clusters binnen alle IARU Regio 1 VHF/UHF/SHF-contesten te harmoniseren. De nieuwe regel zorgt ervoor dat het gebruik van self-spotting op klassieke DX-clusters in lijn wordt gebracht met andere veelgebruikte platforms zoals ON4KST en gelijkaardige chatsystemen. Dit moet zorgen voor meer duidelijkheid, uniformiteit en eerlijkheid voor alle deelnemers.

Goedkeuring en voorlopig karakter.
Het voorstel van de RSGB werd besproken en goedgekeurd door de leden van de VHF+ Contest Working Group. Vervolgens werd het ter formele goedkeuring voorgelegd aan het Executive Committee (EC). Tijdens een vergadering in Wenen werd de aanpassing officieel goedgekeurd als interim-beslissing voor het contestseizoen van 2026.

Het is belangrijk om te benadrukken dat deze regel nog formeel moet worden bekrachtigd. Daartoe zal vanuit de C5CWG een voorstel worden ingediend op de komende IARU Regio 1 General Conference, die gepland staat voor september 2026, eveneens in Wenen.